swiss logoecorys logobaltyk logoblank imgprojekt lubelskie
Biuro Projektu "Lubelskie Forum - Aktywni Obywatele"        ul. 3 Maja 10/6,       20-078 Lublin,       tel. 791 306 086,       tel./fax. 81 534 70 04,       forum@flop.lublin.pl,       www.forumlublin.eu

 
MAPA AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ
W LUBLINIE

 

Wybierz OKRĘG

KALENDARZ

January 2021
MoTuWeThFrSaSu
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

LICZBA ODWIEDZIN
Odsłon: 481449 (Dzisiaj: 129)
 

Aktualności

W dn. 15 stycznia 2014 r. po raz drugi odbyło się posiedzenie Regionalnego Forum Terytorialnego Województwa Lubelskiego

W dn. 15 stycznia 2014 r. w Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 12 odbyło się drugie posiedzenie Regionalnego Forum Terytorialnego Województwa Lubelskiego. Uczestnicy spotkania omówili koncepcję funkcjonowania Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, mechanizmy działań ułatwiających zarządzanie i integrowanie obszaru oraz szanse i zagrożenia gmin wchodzących w skład obszaru, bezpośrednio sąsiadujących z miastem Lublin.

Forum tworzą przedstawiciele działających w regionie instytucji i partnerów społecznych i gospodarczych: administracji rządowej w województwie, władz województwa, jednostek samorządu terytorialnego, uczelni wyższych, związków zawodowych, organizacji przedsiębiorców, organizacji pozarządowych itp. Członkiem Regionalnego Forum Terytorialnego z ramienia Związku Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych jest Wojciech Dec.

 

PRZEŚLEMY pocztą po 2 bezpłatne egzemplarze raportu z badań "Mapa Aktywności Obywatelskiej" w Lublinie dla pierwszych 40 osób, które polubią fanpage FLOP

114 godzin rozmów z 223 osobami, analiza 1468 organizacji pozarządowych, ankietyzacja 209 organizacji i 5 badań fokusowych – i jakie wnioski? Odpowiedź to „Mapa Aktywności Obywatelskiej”!
 

Już teraz może być Twoja, wystarczy, że polubisz nasz fanpage (lub już lubisz), udostępnisz ten post i prześlesz nam swój adres na priv, a my wyślemy Ci 2 egzemplarze tej wyjątkowej (i jedynej jak do tej pory) w Lublinie publikacji o aktywności lubelskich ngo. Uwaga – dotyczy tylko pierwszych 40 osób!
 

Nie zwlekaj i poznaj świat lubelskich organizacji pozarządowych!

#floplublin #mapaaktywnosciobywatelskiej #mao

ZAPRASZAMY do przeczytania 17 artykułu z cyklu Mapa Aktywności Obywatelskiej w Lublinie: Katarzyna Zabratańska "STOP DYSKRYMINACJI I PRZEMOCY!"

Katarzyna E. Zabratańska

 

STOP DYSKRYMINACJ I PRZEMOCY!

 

Dyskryminacja nie odnosi się wyłącznie do sytuacji, w której kobiety są dyskryminowane przez mężczyzn albo mężczyźni przez kobiety, ale ma miejsce także wówczas, kiedy, stosując kryterium płci, jakaś kobieta dyskryminuje inne kobiety, a mężczyzna innych mężczyzn. Jednak, jak wskazują badania, statystyki i raporty, grupą dyskryminowaną o wiele częściej są kobiety. Raport Amnesty International pt.  „TO W TWOICH RĘKACH – STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET” ujawnia wielorakie podstawy użycia siły: od konfliktu zbrojnego po przemoc w rodzinie oraz bolesne praktyki wywodzące się z tradycji, które mają na celu sprawowanie kontroli nad kobiecą seksualnością.

 

Czytaj więcej
Od 1 stycznia 2014 r. FLOP realizuje projekt "Lubelska Busola – wyznaczanie kierunku rozwoju systemu konsultacji społecznych Gminy Lublin z organizacjami pozarządowymi" Poddz. 5.4.2 PO KL

 

Od 1 stycznia 2014 r. Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych w partnerstwie z Gminą Lublin realizują projekt pt. "Lubelska Busola – wyznaczanie kierunku rozwoju systemu konsultacji społecznych Gminy Lublin z organizacjami pozarządowymi" Poddz. 5.4.2 PO KL.

Celem projektu jest wzmocnienie mechanizmów współpracy międzysektorowej w procesie partycypacji społecznej na terenie m. Lublina, jako istotnego czynnika aktywności mieszkańców i ich organizacji w życiu publicznym, poprzez:

  • rozwój efektywnych mechanizmów oceny i monitorowania konsultacji społecznych, jako istotnego czynnika rozwoju dialogu społecznego i przejrzystości życia publicznego
  • rozwój systemu komunikacji przestrzennej ukierunkowanej na konsultacje społ. z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjno-informacyjnych ICT
  • wzmocnienie poziomu kompetencji przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego w zakresie upowszechniania metod i technik prowadzenia konsultacji społecznych.

Więcej na: www.flop.lublin.pl

ZAPRASZAMY do przeczytania 16 artykułu z cyklu Mapa Aktywności Obywatelskiej w Lublinie: Aleksandra Procajło "SPRZECIW SUMIENIA W PRAKTYCE MEDYCZNEJ"

Aleksandra Procajło

 

SPRZECIW SUMIENIA W PRAKTYCE MEDYCZNEJ

 

W dniu 28 listopada 2013 roku w Collegium Iuridicum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przy współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana” oraz Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych, odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa, pt.: „Sprzeciw sumienia w praktyce medycznej – aspekty etyczne i prawne”.

 

Czytaj więcej
Lista rankingowa ofert, które napłynęły w odpowiedzi na zapytanie ofertowe nr 7/FLOP/LFAO

Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych rozstrzygnął zapytanie ofertowe nr 7/FLOP/LFAO z dn. 02.12.2013 r. dot. świadczenie usług w zakresie poradnictwa obywatelskiego w projekcie "Lubelskie Forum - Aktywni Obywatele" współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

Lista rankingowa ofert na zapytanie ofertowe nr 7/FLOP/LFAO

ZAPRASZAMY do przeczytania 15 artykułu z cyklu Mapa Aktywności Obywatelskiej w Lublinie: Agnieszka Bąder "PODRÓŻ, WYZWANIE, LUDZIE - ZŁAP KONTAKT!"

Agnieszka Bąder

 

PODRÓŻ, WYZWANIE, LUDZIE

- ZŁAP KONTAKT!

 

Projekt o zagadkowej nazwie „Złap Kontakt” był realizowany od kwietnia do grudnia 2012 roku przez grupę 15 lubelskich studentów – harcerzy, odznaczających się ambicją, odwagą i chęcią działania. Właśnie oni chcieli pokazać, że warto walczyć o swoje marzenia, wystarczy tylko chcieć.

Lubelski Harcerski Krąg Akademicki „Żywioły” (LHKA „Żywioły) – to grupa studiujących harcerzy, instruktorów oraz osób niezrzeszonych w Związku Harcerstwa Polskiego. Organizacja została powołana w 2006 roku i działa przy Hufcu Lublin ZHP. Członkowie LHKA „Żywioły” pochodzą z różnych części Polski, a połączyły ich studia w Lublinie oraz działalność w ZHP (której często, ze względu na dużą odległość, nie mogą reaizować w swoich macierzystych środowiskach).

 

Czytaj więcej
Lista rankingowa ofert, które napłynęły w odpowiedzi na zapytanie ofertowe nr 8/FLOP/LFAO.

Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych rozstrzygnął zapytanie ofertowe nr 8/FLOP/LFAO z dn. 02.12.2013 r. na przeprowadzenie szkoleń w ramach realizowanego projektu „Lubelskie Forum – Aktywni Obywatele” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej..

 

Lista rankingowa ofert na zapytanie ofertowe nr 8/FLOP/LFAO

ZAPRASZAMY do przeczytania 14 artykułu z cyklu Mapa Aktywności Obywatelskiej w Lublinie: Zofia Jaroszuk "AKTYWNOŚĆ OBYWATELSKA wpisana w program wychowawczy placówek wsparcia dziennego prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo"

Zofia Jaroszuk

 

AKTYWNOŚĆ OBYWATELSKA

wpisana w program wychowawczy placówek wsparcia dziennego

prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo

 

Dzisiaj aktywna, zaangażowana młodzież będzie tworzyć w przyszłości losy naszej Ojczyzny poprzez aktywność jego obywateli. Prawda wypowiedziana przez Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” jest w czasach nam współczesnych wciąż aktualna i ważna. Prawda ta jest dla na wyzwaniem.

Jednym z najważniejszych kryteriów, a zarazem czynników sprawczych rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, jest aktywność społeczna. Aktywność ta może i powinna występować w różnych wymiarach oraz w wielu formach. Wymiarami aktywności społecznej mogą być różne poziomy przestrzeni publicznej. Kiedy mówimy o rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poziom zaangażowania jednostkowego i lokalnego jest bardzo istotny. Zrozumienie tego, że od naszego, indywidualnego zaangażowania zależy obraz społeczeństwa obywatelskiego należy kształtować od najmłodszych lat.

 

 

Czytaj więcej
W dn. 4 grudnia 2013 r. (środa) o godz. 16.00 odbyło się Zebranie Plenarne Lubelskiego Porozumienia Organizacji Pozarządowych (LPOP) w Lublinie w Ratuszu przy ul. Łokietka 1, sala nr 3

 

W dn. 4 grudnia 2013 r. (środa) o godz. 16.00 odbyło się Zebranie Plenarne Lubelskiego Porozumienia Organizacji Pozarządowych (LPOP) w Lublinie w Ratuszu przy ul. Łokietka 1, sala nr 3. Spotkanie było animowane przez Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich organizacji Pozarządowych w ramach projektu „.Lubelskie Forum – Aktywni Obywatele” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Zebranie otworzył p. Wojciech Dec  - Prezes Zarządu FLOP. Podczas Zebrania Plenarnego LPOP podjęto uchwałę o wyborze członków nowego składu Sekretariatu Technicznego LPOP na 2014 r. (wg § 4 art. 13 Regulaminu LPOP Sekretariat Techniczny tworzy 3 do 5 Członków LPOP wybieranych przez Zebranie Plenarne).

 

W głosowaniu jawnym jednogłośnie do Sekretariatu Technicznego LPOP wybrano cztery organizacje:

  1. Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych.
  2. Fundację Wolności.
  3. Lubelskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie.
  4. Stowarzyszenie Obrońców Wąwozów „Zimne Doły”.

 

Następnie w głosowaniu jawnym podjęto uchwałę o przyjęciu do LPOP trzech nowych organizacji:

  1. Fundacji Hipokrates.
  2. Lubelskie Ligi Futsalu.
  3. Fundacji „Instytut Aktywizacji i Rozwoju Społecznego”.

 

Uczestnicy Zebrania Plenarnego zobowiązali Sekretariat Techniczny do zwołania kolejnego spotkania LPOP w styczniu 2014 r. w celu Przygotowanie planu działania LPOP na 2014 r.

 

ZAPRASZAMY lubelskie organizacje pozarządowe do wstępowania do ruchu społecznego Lubelskie Porozumienie Organizacji Pozarządowych.

Czytaj więcej