swiss logoecorys logobaltyk logoblank imgprojekt lubelskie
Biuro Projektu "Lubelskie Forum - Aktywni Obywatele"        ul. 3 Maja 10/6,       20-078 Lublin,       tel. 791 306 086,       tel./fax. 81 534 70 04,       forum@flop.lublin.pl,       www.forumlublin.eu

 
MAPA AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ
W LUBLINIE

 

Wybierz OKRĘG

KALENDARZ

May 2019
MoTuWeThFrSaSu
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

LICZBA ODWIEDZIN
Odsłon: 362236 (Dzisiaj: 77)
 

Aktualności

ZAPRASZAMY do zapoznania się z artykułem "Lekcja demokracji" w Nowym Tygodniu w Lublinie 29 kwietnia - 5 maja 2013

 

Artykuł "Lekcja demokracji"

Czytaj więcej
W dn. 26 kwietnia 2013 r. na Felinie odbyła się Kawiarenka Obywatelska "Aktywność Obywatelska - Szanse i Bariery" zorganizowana przez FLOP

Czytaj więcej
ZAPRASZAMY na Kawiarenkę Obywatelską "Aktywność Obywatelska - Szanse i Bariery" w dn. 26.04.2013 w Lublinie w Filii nr 34 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego

 

Zaproszenie na Kawiarenkę Obywatelską

Czytaj więcej
Pierwsza debata „Aktywność obywatelska – szanse i bariery" w formie Kawiarenki Obywatelskiej odbędzie się w piątek 26 kwietnia 2013 r. o godz. 10.00 w Lublinie w Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego na Felinie

Więcej na stronie:

http://www.nowytydzien.pl

Czytaj więcej
ZAPRASZAMY w dn. 17 kwietnia 2013 r. na Dzień Sąsiada w Domu Kultury LSM w Lublinie przy ul. Wallenroda 4a

Zaproszenie do aktywizowania swoich lubelskich dzielnic wciąć otwarte!

Aktywnych mieszkańców i aktywne mieszkanki Lublina zapraszamy do udziału w szkoleniach, coachingu, wizycie studyjnej na Litwie oraz realizacji dofinansowywanej w ramach projektu inicjatywy w swojej dzielnicy. Wszystko to w ramach projektu "Akcja - Aktywizacja" do którego rekrutacja trwa do 22 kwietnia 2013 r.

Projekt realizowany jest przez Fundację Aktywności Obywatelskiej z Lublina we współpracy z Municipal Training Centre przy Politechnice z Kowna, a współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, Miasto Lublin oraz IBM Polska Sp. z o.o.

Więcej na stronie:

http://www.fao.org.pl

ZAPRASZAMY do przeczytania 5 artykułu z cyklu Mapa Aktywności Obywatelskiej w Lublinie: Ewelina Jocek "Historia Pana Generała, czyli o pewnej lubelskiej inicjatywie oddolnej"

Ewelina Jocek

 

 

Historia Pana Generała,

czyli o pewnej lubelskiej inicjatywie oddolnej

 

Trzech mężczyzn. Trzech ojców. Jeden cel. Dla przyszłości swoich dzieci, dla ich dobra podjęli się działania, które doprowadziło ich na salony prezydenckiego pałacu, gdzie wręczono im nagrodę w ramach konkursu   Super Samorząd 2012. Aktywna postawa obywatelska, entuzjazm, współdziałanie, chęć zmiany  oto cechy naszych bohaterów. Inicjatywa oddolna, której się podjęli przyniosła im rozgłos, choć sami nie spodziewali się aż takiego szumu wokół swoich działań. A są doskonałym przykładem na to, że warto poświęcać się idei.

Czytaj więcej
ZAPRASZAMNY do wsparcia dla inicjatywy "System komunikacji Outdoor dla Rad Dzielnic i NGO w Lublinie"

Rada Dzielnicy Ponikwoda w Lublinie apeluje o wsparcie inicjatywy, która umożliwi organizacjom NGO i Radom Dzielnic komunikowanie się z mieszkańcami w miejscach publicznych.

 

Apel w sprawie wsparcie dla inicjatywy "System komunikacji Outdoor dla Rad Dzielnic i NGO w Lublinie"

 

Więcej na stronie:

http://lubelskie.ngo.pl/wiadomosc/862912.html

Czytaj więcej
ZAPRASZAMY do przeczytania pierwszego artykułu z cyklu Mapa Aktywności Obywatelskiej w Lublinie: Jacek Ochmiński „Budowanie dialogu społecznego, czyli jak wykorzystać potencjał Rad Dzielnic”

 

Autor: Jacek Ochmiński

 

Budowanie dialogu społecznego,

czyli jak wykorzystać potencjał Rad Dzielnic

 

Kiedy kilka lat temu zostałem mieszkańcem dzielnicy Ponikwoda w Lublinie, poza sprawami związanymi z urządzaniem nowego mieszkania, problemem dla mnie był brak drogi asfaltowej do mojego domu. Przypadkowo na forum internetowym przeczytałem, że w pobliskiej szkole przy ul. Magnoliowej odbędzie się w tej sprawie spotkanie z radnymi z mojej dzielnicy. W ten sposób po raz pierwszy dowiedziałem się, że istnieje taki twór jak Rada i Zarząd Dzielnicy Ponikwoda.

 

http://www.forumlublin.eu/media/Artykuly/17_03_2013_Artykul_J__Ochminski-pop.pdf

Czytaj więcej
ZAPRASZAMY do przeczytania czwartego artykułu z cyklu Mapa Aktywności Obywatelskiej w Lublinie: Katarzyna Szafran "Moja przygoda z fundraisingiem"

Katarzyna Szafran  - Fundraiserka, członkini Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu

 

Moja przygoda z fundraisingiem

 

Każdy z nas ma „To coś” w sobie. Każdy! Nosimy „To” i często przypadek sprawia, że możemy dać „Temu czemuś” upust. Ja wiedziałam o Tym czymś od dawna, lecz dopiero w  2009 roku odkryłam jak mogę zrealizować owo „coś”.

Niektórzy nazywają to chorobą. Chorobą czynienia dobra. Jak z nią żyć i móc się realizować nauczyłam się w Polskim Stowarzyszeniu Fundraisingu. Zostałam jego członkinią i powoli zaczęłam odkrywać istotę fundraisingu.  Przyszedł czas na krótkie szkolenie z Robertem Kawałko (prezes PSF`u) i wtedy już na dobre zapaliłam się do tego, żeby dać sobie radę z tym „czymś” – z odwieczną, stałą i jakże ludzką potrzebą niesienia pomocy innym. Właśnie fundraising pozwolił mi ją realizować.

Czytaj więcej